Imunotop - Pro kvalitnější činnost

ImunoBran (MGN-3) - Nejčastější otázky

Některé dotazy se často opakují. Ty nejčastější najdete na této stránce. Nenajdete-li však odpověď na svoji otázku zde, můžete využí naší ePoradny nebo telefonického poradenství. Rádi Vám poradíme.
 
 
Nejcastejsi otazky
 
Mohou ImunoBran užívat těhotné nebo kojící matky?
Těhotenství je "jiný stav" a užívání jakýchkoliv preparátů je na zvážení. ImunoBran je netoxický a vedlejší účinky se mohou objevit jen vzácně. Vždy je však dobré se poradit s ošetřujícím lékařem.
 
Mohou ImunoBran užívat děti?
ImunoBran byl vyvinut pro ... EU CENSURED ..., kdy je snížena chorobou, dědičně nebo nějakou jinou léčbou. U zdravých dětí je předpoklad, že jejich imunitní systém je v pořádku, pokud přijímají plnohoudnotnou stravu a období bezprostředně po porodu proběhlo bez komplikací. Není tedy důvod užívat jakýkoliv přípravek. V případě podezření na možnost snížené imunity bych volila spíše COLOSTRUM, je pro děti přirozenější. Při onkologickém onemocnění mohou ImunoBran samozřejmě i děti. Dávkování je v závislosti na váze - viz odkaz dávkování.
 
Má užívání ImunoBranu nějaké vedlejší účinky?
ImunoBran je přírodní doplněk stravy, který i po několika letech testování nevykazoval žádnou toxicitu ani při dávce 36g/den. Nicméně mírné vedlější účinky se mohou objevit. Vzhledem k obsahu vlákniny může užívající zaznamenat z počátku průjmy. V tom případě doporučujeme podávat po jídle. Ve výjimečných případech se může objevit alergie na obsažené složky.
  
Jak se ImunoBran odlišuje od ostatních přípravků na trhu?
Nevím, zda na tuto otázku budu schopna odpovědět objektivně. To čeho si na přípravku nejvíce cením já je, že účinná látka MGN3 je opravdu dobře klinicky a laboratorně zdokumentována a její účinky (i když je díky nařízení EU nesmíme publikovat) jsou skutečně prokázány. Co je však nejdůležitější, všechny testy byly provedeny na této látce, která je obsažena v přípravku. To se u mnohých preparátů říci nedá. Najdete spousty klinických testů, které byly provedeny na účinnou látku beta 1/3 glukan, ale víte opravdu co si pak kupujete? Vzhledem k tomu, že vím jaké preparáty se mnohdy na náš trh dostanou, je skutečno tohoto testování pro mě velmi důležitá.
Dálší bonus je, že přípravek není živočišného původu. Důležité také je, že je dvousložkový. Je vyroben enzymatickým působením podhoubí houby Shiitake na směs rýžových otrub. Není to stejné jako když dáte do kapsle dvě různé byliny. Zde jsou látky připraveny tak, aby byl zajištěn maximální synergický účinek.
 
Mohou ImunoBran užívat i zvířata?
ANO. Hlavně v USA a v Japonsku je ImunoBran běžnou součástí podpůrné léčby onkologických onemocnění domácích zvířat - hlavně psů a koček. Některé klinické studie hovoří o delším přežívání u zvířat, které užívali ImunoBran oproti kontrolní skupině bez ImunoBranu. Tak jako u lidí, i u zvířat se popisuje o mnoho lepší snášenlivost onkologické léčby (hlavně chemoterapie). Lepší je i pooperační rekonvalescence. Dávkování je stejné jako u lidí. O potřebě užívat přípravky na podporu imunity se poraďte s veterinářem. Na českém trhu se přípravek pro veterinární použití prodává pod názvem ImunoBran VET (www.imuvet.cz)
 
Může se ImunoBran užívat společně s jinými léky?
Nejsou popsány žádné reakce při užívání ImunoBranu s jinými přípravky a léky. Naopak, doplňková terapie vždy může pomoci zlepšit komplexní stav při různých problémech, např. ... EU CENSURED .... Nedoporučuji jej užívat dohromady s jinými imunomodulačními látkami, jsem spíše pro různé kombinování. Méně je někdy více. Nevhodné je také podávání, užíváte-li léky na ředění krve a samozřejmě v případě, kdy jsou Vám podávány imunosupresivní léky.
 
Má se ImunoBran užívat před nebo po jídle?
Toto je častá otázka, protože některé zdroje se v odpovědi liší. Doporučuji podávat 20 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle. Uvidíte sami, co Vám bude vyhovovat více. 
 
Je ImunoBran vhodný i pro sportovce? Nemůže uškodit při dopingových zkouškách?
Ze složení tablet i prášku je zřejmé, že ImunoBran neobsahuje zakázané látky. Pro sportovce je velmi vhodný, protože jejich organismus je vystaven vysoké zátěži a kvalita imunitního systému může být ohrožena.
 
Jakou dávku doporučujete lidem s hepatitidou B nebo C a nebo HIV/AIDS?
Nemohu Vám dát žádné konkrétní doporučení, protože nesmím odpovědět tak, že by mohl mít přípravek konkrétní vliv na nějaké onemocnění. Napište mi do ePoradny nebo zavolejte na 800 190 162.
 
Jak ImunoBran reaguje na užívání dalších vitamínů, minerálů, bylinek a hlavně předepsaných léků?
Předepsané léky je samozřejmě nutné brát a vždy se držet rad lékaře. Co se týče vitamínů, minerálů nebo bylinek, tak zde může být tolik odpovědí, kolik je bylin. Klinické testy byly provedeny při podávání různých typů chemoterapií. Také jsou nějaké kasuisitky, kdy se doporučuje s ImunoBranem podávat další doplňky stravy (např. kurkuma, lykopen, Vitamín C apod.). Nicméně komplementární terapie je o individuálním přístupu - tedy co potřebujete konkrétně vy. Neexistuje univerzální odpověď.
 
Nechápu proč je nutné stimulovat imunitu při rakovině?
Mám pocit, že lékaři si myslí to samé, ale mezi imunitním systém a rakovinou je důležitý vztah. Rakovina vznikne, když je imunitní systém slabý nebo úplně nefunkční. Sledováním imunitního systému se dozvíme, zda léčba pomáhá. U pacientů s rakovinou a virovými infekcemi se sleduje hlavně aktivita NK buněk. Když se zjistí základní hodnota pro každého pacienta, použijí se další krevní analýzy, aby se zjistilo zda ImunoBran funguje. To je u nás bohužel zatím spíše sci-fi, ale v poslední době se pohled začíná měnit. I v konvenční medicíně se začínají objevovat léky, které mají změnit chování imunitního systému pacienta. V podstatě je to návrat k tomu, co východní medicína věděla již před stovkami let. Jen je poněkud dražší.
 
Použili již někteří pacienti s rakovinou jen ImunoBran bez chemoterapie nebo ozařování? Pokud ano, jaké byly výsledky?
Na tuto otázku zde nemohu odpovědět. Nicméně bych tento postup nedoporučila bez péče dobrého terapeuta celostní medicíny.
 
Jak může být ImunoBran účinný v počátecní fázi onemocnění?
Ani na tuto otázku nemohu odpovědět. ImunoBran je přírodní doplněk stravy a nesmí u něj tedy být uvedeno, že by mohl jakkoliv působit při nějakém onemocnění.
 
Reagují některé typy rakoviny na ImunoBran lépe?
I zde je stejná odpověď jako u předchozí otázky.
 
Při užívání 3000 mg/denně dochází k nadýmání. Mohu tomu nějak zabránit?
Ano. Jsou dvě možnosti. Rozdělte dávky na 6 x 500mg denně vždy cca 30 minut po jídle nebo užívat 3 x 1000 mg/denně až 1 - 2 hodiny po hlavním jídle.
 
Je užívání ImunoBranu nějak časove omezeno?
Ne. Podávejte dle potřeby. Nejdelší studie, která byla provedena, trvala 5 let. V průběhu podávání nedošlo k toxicitě nebo snížení účinnosti.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Rozumíme.