Imunotop - Pro kvalitnější činnost

ImunoBran na oficiální onkologické akci - Brněnské onkologické dny 2016

V letošním roce jsme se již po třetí zúčastnili oficiálního lékařského kongresu, Brněnských onkologických dnů.
 
Foto - present
Rok 2016 pro nás však představoval jednu velkou změnu. Kromě výstavní plochy nám byl poskytnut prostor pro přednášku. Té se na naše pozvání ujal Prof. Handgretinger, dětský onkolog, působící v německém Tübingenu. Téma přednášky bylo Imunomodulace a imunopodpora v onkologické léčbě. Úvodního slova se ujala RNDr. Lenka Zdražilová Dubská, Ph.D., která působí na diagnosticko–výzkumným pracovišti Masarykova onkologického ústavu.
 
První část celého přednáškového bloku byla zaměřena na teorii a nové poznatky, jakou roli může imunitní systém v onkologické léčbě sehrát a kudy se věda může vydat v budoucnu. Prof. Hangretinger zmínil, že se nejedná o žádnou novinku. Myšlenka využít imunitní systém pro léčbu rakoviny přišla již koncem 19. století, kdy byly provedeny první výzkumy. Tuto cestu však následně „převálcoval“ objev RTG záření a následný vznik radioterapie. Dnešní výzkumy se tedy tak trochu vrací na začátek a imunitní systém se opět dostává do popředí zájmu.
 
Druhá část přednáškového bloku se týkala již konkrétně ImunoBranu – tedy látky MGN3, kdy Prof. Hangretinger představil své zkušenosti a výsledky klinických dat ze svého pracoviště. Jak řekl sám: „Z počátku jsem byl také velmi skeptický, ale data jsou jasná.“ Celou přednášku jsme natáčeli a bude k dispozici během následujících dní.
 
Pro nás byla tato přednáška a účast na celé akci důležitým krokem vpřed. Přišlo si ji poslechnout více než 30 lékařů a odborníků v oblasti zdravotnictví a věříme, že je téma využití imunitního systému jako jednoho z prvku v léčbě zaujalo. Pro nás bylo úžasné i setkání s Prof. Handgretingerem, který kromě toho, že je špičkový odborník v oblasti onkologie, je i úžasný a obohacující člověk plný pokory a lidství.
 
Foto - team
Další aktuality
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více informací | Rozumíme.